Jak niektórzy zauważyli powoli nam się kończy rok, więc powoli gra powinna być na ukończeniu, prawda? W sumie prawda. A czy jest? Nie jest źle ;)

Summoned Monsters (OpenYGO) to próba stworzenia gry alternatywnej do pierwotnej gry Yu-Gi-Oh!, czyli pierwszej generacji. Jak już wspomniałem - Konami przez chęć zysku tworzyło na siłę coraz to nowsze generacje (można zobaczyć filmik :P) by stare karty "mielić" i wydawać nowe, a fani je kupowali (to chyba najpopularniejsza gra karciana TCG? :P).

Gra w założeniach miała się opierać na stworzeniu 350 kart, ale skłaniam się ku tezie 300 kart max. Głównie dlatego, że kart jest 244 i nie ma jednoznacznie czego dodawać (oprócz kart ogólnych) - ale zobaczymy :P

A skoro mamy 244 kart (powiedzmy z 300), to co dalej? Muszę zastąpić jeszcze 71 grafik, gdyż brałem je z Pixabay, a zmieniły jakiś czas temu (dawno xD) gnomy licencję. Ech.
Ale poza tym myślę, że z końcem października zacznie się faza wykończenia, czyli postawienia serwera gry i może się uda jakiegoś prostego Bota postawić. Wtedy będę się zastanawiał jak zrobić kolejną grę FLOSS - zdradzę od razu, że to klon Guitar Hero. Dobrej muzyki (FLOSS) nie brakuje - ale trzeba mieć dobry słuch, by wyłapywać to wszystko. A następnie się zobaczy. Może fabuła do OpenYGO? :P A może coś innego? Mam jeszcze parę projektów do ogarnięcia, więc - będzie się działo :P