Black listy adresów BTC. Coś co nigdy nie zda egzaminu i jest nierealne do zastosowania. Opiszę w skrócie jak działa Coin Join, zdecentralizowane mixowanie monet i dlaczego BTC z black listy które zostaną tak zmixowane, muszą zostać oczyszczone. 


Mamy zdecentralizowane rozwiązania jak np. http://joinmarket.io  Nie można ich zamknąć w żaden sposób.
Obecnie spoko jest wasabi wallet. Możecie sobie pobrać i pobawić się nawet na testnecie: https://www.wasabiwallet.io
Z automatu używa zawsze tora. Minimalnawartość do prania w nim to 0,1 BTC. Każda runda mixowania rozpoczyna się kiedy uzbiera się minimum 100 BTC od różnych użytkowników.

Dla przykładu mamy do wyprania 3,4 BTC. Wrzucamy je do wspólnej puli i czekamy aż od wszystkich chętnych do tej rundy mixowania uzbiera się min. 100 BTC. Wszystie BTC trafiają na jeden wspólny adres. Wśród nich są nasze 3,4 BTC. Dla przykładu tuitaj dzielimy wszystkie BTC po 1 BTC.

Ze wspólnej puli zostaje dokonana transakcja z np. 104 wyjściami. 
Na każdy z 96 nowych adresów trafaia dokładnie po 1 BTC. Wśród nich są trzy adresy należące do nas.
Na pozostałe 8 adresów trafiają reszty, po podziale na 1 BTC. W naszym przypadku jest to jeden adres z 0,4 BTC.
Dostajemy więc nasze 3,4 BTC rozdzielone na 4 adresy, gdzie mamy podświetlone na 

1 BTC -  wyprane
1 BTC - wyprane
1 BTC -  wyprane
0,4 BTC - nie wyprane

Niektóre portfele obsługują funkcję kontroli monet. Np. Bitccoin Core, Electrum. W Wasabi Wallet to oczywista fukcja.
Kiedy mamy jeden portfel a na nim BTC na wielu adresach to pomaga na ona kontroli żeby nie wysyłać transakcji do kogoś z kilku outputów jednocześnie, co łączy kilka adresów i pozawal zdradzić resztę naszych adresów. Polecam korzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak więc w naszej przykłądowej rundzie zostało wypranych 96 BTC. Nie można ustalić które z tych pojedynczych BTC do kogo należały przed mixem. Oczywiście mixować można wieloma rundami dla jeszcze większej pewności.

Teraz zastanówmy się co by się stało gdyby wśród tego mixu trafił się 1 BTC z black listy?
Trzeba by uznać że każdy z tych 96 BTC został "zarażony" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
WIele z nich zostało by zmixowanych z innymi. Niektóre trafiłyby na adresy jakichś sklepów, giełd itd. zarażając wszystkie BTC z którymi znalazły się na jednym adresie :D

A co gdyby ktoś wysłął np 0,1 BTC z black listy na wielki cold wallet Binance, bez ich wiedzy? Zaraziłby ponad 100 tys innych BTC? Co jeżeli chcielibyśmy jakmś osobom zaszkodzić i na ich adresy zaczelibyśmy wysyłać po trochę "lewych" BTC?

W zasadzie po zmixowaniu 1 zarażonego BTC z black listy w szybkim czasie duża część wszystkich BTC w obiegu by się od niego "zaraziła". Black listy nie są realne do konsekwentnego pilnowania BTC. Teraz pomyślcie sobie co się stanie jeżeli postawimy sobie hub LN i ktoś otworzy z nami kanał z takimi zarażonymi BTC? Tu już kompletnie dochodzi do totalnego mixowania ich ze wszystkimi BTC z całej sieci LN (przynajmniej na poziomie drugiej wartywy). Dodatkowo nie mamy jak kontrolować kto otwiera z nami kanał. Dochodzi też trasowanie cebulowe na transakcjach LN i wiele innych czynników, które uniemozliwiają śledzenie i blokowanie jakichkolwiek BTC.