Dzień dobry szanownym użytkownikom. Postanowiłem dołączyć tutaj aby obserwować najlepszych maksymalistów Bitcoina i cyberpunków  ;-)  
Mam również pytanie o to czy widzieliście projekt LBC, który ma za zadanie znaleźć kolizję w adresach BTC  https://lbc.cryptoguru.org/ . Podobno się udało parę razy https://lbc.cryptoguru.org/trophies - co o tym myśleć? 

Kiedyś z nudów wyklikałem sobie skrypt, który na podstawie fraz mnemonica (BIP39)  generuje adresy BTC i sprawdza czy były na nim jakieś transakcje. Oczywiście według mnie było i jest to z góry skazane na porażkę co nawet sugeruje nazwa katalogu na moim dysku dla tego projektu ~/btc-zabawy/bitolotek skrypt po 12 miesiącach nie znalazł żadnego portfela. Pytanie co myślicie o LBC czy to jakieś zagrożenie? Niby coś znaleźli i podeszli do tematu zupełnie inaczej ode mnie (u mnie koszt generowania seedów jest znikomy, a u nich tworzenie kolizji wymaga dużej mocy obliczeniowej co jest drogie i raczej nie opłacalne, ale nie o opłacalność tutaj mi chodzi).