RSK Papyrus w wersji 2.1.0 - poprawki błędów

Deweloperom RSK udało się wydać nową, poprawioną wersję węzła RSKJ o nazwie kodowej Papyrus. Ta wersja skupia się na poprawkach błędów i optymalizacjach, więc nie jest to żadne duże wydanie, ale jeśli posiadasz węzeł RSK - warto zainstalować najnowszą wersję

https://blog.rsk.co/noticia/papyrus-release-v2-1-0-is-here/

IRS chce śledzić protokół Lightninga

Są różne "kontrowersje" co do anonimowości Lightninga. Dzięki wykorzystaniu protokołu Onion Routing (znanego z TOR) transakcje są jawne tylko dla wysyłającego i odbierającego. Widocznie amerykańskiemu urzędowi skarbowemu taka sytuacja się nie podoba i wyznacza środki na stworzenie systemu śledzenia transakcji w drugiej warstwie Bitcoina.

https://www.reddit.com/r/lightningnetwork/comments/iq1u8r/irs_will_pay_500k_to_break_the_privacy_of/

Schnorr? Jest już prawie gotowy do przyłączenia do kodu!

Pieter Wuille zapowiedział, że kod odpowiedzialny za agregację sygnatur Schnorra jest już niemalże gotowy do włączenia do kodu Bitcoin Core. Przypomnijmy, że dzięki Agregacji sygnatur będzie można poprawić skalowanie pierwszej warstwy sieci Bitcoin. Przy okazji możecie czytać kod i zgłaszać swoje wątpliwości. Im więcej par oczu przeczyta kod, tym lepiej ;)

https://twitter.com/pwuille/status/1300572711312265218

Gulfstream na sprzedaż za 3859 Bitcoinów

Jesteście tak bogaci, że nie wiecie co zrobić z własnymi pieniędzmi? Ja też! Ale jest rozwiązanie na tego typu bolączki. Firma Aviatrade specjalizująca się w sprzedawaniu samolotów (w tym również za Bitcoina) dodała nową maszynę do swojej listy - Gulfstream G650ER.

https://decrypt.co/41711/private-jets-are-being-sold-for-bitcoin-to-fire-up-sales


Dodam tylko, że niebawem duża aktualizacja w grze Lightnite ;) I może do końca miesiąca mój projekt ujrzy światło dzienne jako wersja "alpha"? Kto wie, kto wie!