LNMarkets zakończył rundę finansowania

LNMarkets to zautomatyzowana platforma obrotu instrumentami działająca na Bitcoinie. Pomimo limitów depozytów na poziomie 0.01 BTC (ustalonymi przez Unię Europejską) odnosi ona niemałe sukcesy, gdy ich wolumen przekroczył 10 milionów dolarów (dotychczasowy wolumen). To co się podoba inwestorom to fakt, że można w ciągu paru sekund "załatwić" wszystko i od razu wypłacić co nie jest możliwe z transakcjach fiatem.

W projekt zainwestował Bitfinex, Fulgur Ventures i Arcane Crypto.

https://www.btctimes.com/news/lnmarkets-closes-pre-seed-to-build-bitcoin-derivatives-on-the-lightning-network

Bisq z SegWitem!

Twórcy Bisq ogłosili przygotowania do wprowadzenia obsługi SegWita dla swojej zdecentralizowanej giełdy. SegWit to rozwiązanie naprawiające stary błąd Bitcoina (niegroźny, ale błąd) i lekko zwiększający ilość transakcji w bloku.

https://twitter.com/bisq_network/status/1301931112797597702

A taki BitBay nawet nie zamierza SegWita wprowadzić!

RSK.Swap - fork Uniswap v2 na RSK

Organizacji Think&Dev zajmującej rozwojem kryptowalut udało się uruchomić forka Uniswapa, czyli zdecentralizowanej giełdy tokenów. Giełda ta oczywiście będzie działać w sidechainie Bitcoina, czyli RSK.

https://rskswap.com/

W Szwajcarii zapłacisz podatek Bitcoinem!

Dzięki skomplikowanemu systemowi kantorów i banków będzie opcja opłacania różnego rodzaju podatków za pomocą Bitcoina. Niektórzy sugerują, że to właśnie przez tę akcję rozpęta się (niestety) kolejna bańka.

https://www.btctimes.com/news/zug-will-start-accepting-taxes-in-bitcoin