Od kilku dni mamy możliwość wypłacania satoshi z kanałów lightning network bezpośrednio na swój adres bitcoinowy bez konieczności zamykania kanału. Odbywa się to za pomocą atomic swapów. Opróżnianie kanału jest ważne w przypadku gdy chcemy zacząć przyjmować wpłaty LN.

Z tego co widzę to wydaje mi się, że w przyszłości nie będziemy zastanawiać się czy to portfel LN czy nie albo czy satoshi są onchain czy ofchain wszystko będzie odbywać się bez naszej wiedzy. Dodatkowo po użyciu AS zauważyłem, że pojawiła się transakcja onchain z obcego adresu z dużo większą ilością bitcoinów, więc użycie atomic swap na pewno wpłynie bardzo na podwyższenie anonimowości w całej sieci bitcoin. Obserwowanie rozwoju sieci BTC i testowanie jest bardzo ekscytujące.

https://github.com/lightninglabs/loopLightning Loop Lets Users Empty Lightning Channels Without Closing Them


Z tym tylko, że jest to operacja kosztowna dużo taniej jest wypłacić na giełdę BtcDuke https://btcduke.com/account/withdraw_crypto# w LN a następnie przesłać do siebie na portfel bitcoinowy. Atomic swap kosztował mnie jeżeli się nie mylę ponad 20K sat a wypłata poprzez giełdę 678 sat. Różnica jest tylko taka, że przy AS robimy to bez udziału pośrednika czyli nikt nie może nas oszukać. 

Przy wpłacie na giełdę najlepiej mieć otwarty kanał bezpośredni z giełdą BtcDuke https://explore.casa/nodes/03e9725720f22b653c70c0c059c5f3a4b73b602cd5cf3ab77722ca49923e143051 

Adres węzła, który podają na stronie głównej jest nieprawidłowy.