Prosty i nienachalny, a przez to bardzo ciekawy sposób na zainteresowanie chętnych Bitcoinem. Rozdawanie paper-walletów jest stare jak sam bitcoin, ale niekoniecznie było to realizowane jako napiwek właśne.

Warto przejrzeć komentarze w wątku na Reddit, gdzie są dodatkowe istotne wskazówki przy rozdawaniu Bitcoina w ten sposób - najważniejszą jest chyba pomysł na "wygasanie" sprezentowanych środków. Wraz z portfelem powinna zostać przekazana informcja, że środki nie podjęte w ciągu określonego czasu (tydzień, miesiąc) zostaną zabrane z powrotem do ofiarodawcy. To bardzo ważny element, który dodaje potrzebną zachętę na zainteresowanie się Bitcoinem do takiego stopnia, by być w stanie przetransferować otrzymany napiwek na bezpieczny, nowy adres prywatny oraz by zrobić to stosunkowo sprawnie, bez odkładania w nieskończoność tego tematu.

Wołam @InPay‌ bo pamiętam, że Lech wielokrotnie promował pytanie sprzedawców o możliwość płatności w BTC. Ta metoda jest bardziej subtelna i może być preferowana przez część osób.