Używam portfela mobilnego Samurai Wallet od kilku miesięcy, lecz nigdy nie było z nim żadnych problemów. Do wczoraj.. wtedy właśnie bez żadnej logicznej przyczyny wystąpił problem z synchronizacją, mój balance pokazał 0 BTC, a cała historia transakcji zniknęła. Napisałem do supportu Samuraia, ale wysłali mi szablonową odpowiedź, że może coś z TORem lub VPNem - jeśli wcześniej konfigurowałem - ja jednak nie konfigurowałem nigdy TORa ani VPNa, nie zmieniałem też nic w ustawieniach sieciowych. Podejrzewałem, że problem może leżeć po ich stronie - brak synchronizacji z ich nodem, wiadomo jak działa SPV. Czy ktoś z was wie co może być przyczyną takiego stanu? Pytam w szczególności osoby, które mają doświadczenie z portfelami mobilnymi i używały Samuraia. 


Drugą sprawą jest problem odzyskania portfela z seeda w innym portfelu mobilnym; electrum robi problemy z 12 słownym seedem, BRD synchronizuje w nieskończoność, GreenBits też nie przyjmuje mojego seeda? A ja zaczynam się za przeproszeniem wkurwiać. Wolałbym odzyskać dostęp do portfela i nie bawić się w instalacje dodatkowych klientów na Windows - mam wersję 32 bitową, a Wasabi działa tylko w 64 bitach. Znacie jaką dobrą mobilną alternatywę, za pomocą której bez problemu odzyskam portfel z 12 słownego seeda? 


Edit: jeśli chodzi o problem z przywróceniem portfela z 12 wyrazowego seeda to na reddicie już się z tym zmagali. Niezgodność wynika z różnych standardów zapisu klucza prywatnego BIP39 / BIP44  - które jak widać nie końca są ze sobą kompatybilne. 


https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/7y3cle/i_cant_seem_to_recover_coins_from_a_12worded_seed/