BITMAIN - największy producent koparek btc (antminerów) przeżywa poważne problemy finansowe, a jego obecny CEO Jihan Wu pożegna się ze swoim stanowiskiem. Pojawiają się spekulacje, że może mieć to związek z możliwym bankructwem chińskiego giganta. 

Ubiegłoroczna wojna na hash rate (BCH has war) po hard forku Bitcoin Casha poważnie osłabiła pozycję Jihana i równocześnie dodatkowo osłabiła tracącego na wartości Bitmaina. Problemy ze sprzedażą hardwareu, niewłaściwe zarządzanie, a także batalia na moc obliczeniową z guru łańcucha BSV sprawiły, że chiński gigant na rynku miningu zanotował ponad 1 miliard dolarów straty w 2018 roku. 

Czy ewentualne bankructwo Bitmaina mogłoby osłabić sieć Bitcoina? Przypomnijmy, że hardware Bitmaina odpowiada za prawie 51% mocy obliczeniowej całej sieci BTC. 

Jak widzicie przyszłość antminerów w kontekście przyszłorocznego halvingu? Nagrody spadną o połowę, a jeśli cena nie wzrośnie to kopanie stanie się jeszcze mniej opłacalne. Dodatkowo podaż btc znaczący się zwiększy - na rynku pojawi się prawie 900 tys. nowych bitocinów. Czy dostrzegacie na tym polu zagrożenia dla ekonomii btc w kontekście słabej pozycji Bitmaina i niepewności krypto-górników? 


https://www.cryptodigest.com/breaking/breaking-bitmain-ceo-stepping-down-due-to-bankruptcy-probability/