Witam wszystkich !

Chciałbym rozpocząć mini serie postów dotyczących regularnego dokupowania BTC. Minęło już dużo czasu od górki z grudnia 2017 i cena spadła do "normalności". Moim zdaniem to dobry moment by zacząć kupować BTC by w przyszłości dużo zyskać ( nie tylko w kwestiach kapitałowych). 

Od dłuższego czasu stosuje metodę dokupowania małej kwoty BTC co tydzień. Niestety nie wytrzymałem presji i zacząłem stosować to jeszcze gdy cyfrowe złoto kosztowało nawet po 9000$( myślałem wtedy że spadek o 50% to BARDZO dużo i "taniej nie będzie") . Licząc od tego momentu do teraz, jestem na minusie :/ Jednakże chciałbym zacząć tą serie gdyż istnieje naprawdę duża szansa na unormowanie się kursu. Co tydzień chce pisać ile kupiłem i za ile. Zestawiać to z zakupami dokonanymi od samego początku. Będę przedstawiał procentowy i ilościowy zysk /stratę a jak się tego trochę uzbiera to może i jakieś wykresy :D

 Zakupy już od dłuższego czasu wykonuję za kwotę 250 zł i robię je w poniedziałek. Z rożnych względów ilość BTC jaką dostaję jest troszkę mniejsza niż ta jaką powinienem dostać. Na zakupie tracę  ok. 1,5-2%. (niestety nie mogę opisać swojego sposobu zakupu BTC , ale na szczęście w Polsce jest mnóstwo sposobów by je zakupić także myślę że każdy sobie poradzi ;) )

By nie zaczynać od totalnego zera uwzględnię zakupy sprzed tygodnia(wtedy za 250 zł kupiłem 0,01718):

Wydane pln w tym tyg: 250 zł

Całkowita kwota wydanych pln: 500 zł

Otrzymane BTC w tym tyg: 0,01613 BTC

Suma wszystkich BTC: 0,03331 BTC

Cena na Coinmarketcap za 1 BTC w pln: 15 119,34 zł

Wartość portfela BTC w przeliczeniu na pln: 503,62 zł

Różnica w ilości: + 3,62 zł

Różnica w ilości (procentowa): +1%

Dlaczego i po co?

Robię to i chce to robić a kilku powodów:

1. Dla osób które chcą zacząć a nie wiedzą jak i być może mają jakieś obawy i opory. Sam wiem że ten sposób nie jest idealny. Wiem że mógłbym użyć innych metod by zoptymalizować straty na zakupie. Sposób zakupu który wykorzystuję mi osobiście odpowiada pod wszystkim względami i jest dla  mnie optymalny. Przy takim inwestowaniu co tydzień zalecam zacząć od 1-2% naszego miesięcznego wynagrodzenia. Ogólnie starać się nie przekroczyć 10% w skali miesiąca, przynajmniej na początku. Chce pokazać innym że taka metoda jest (moim zdaniem) najlepsza i o wiele mniej stresogenna od metody np. metody "all in" gdy polujemy na jakieś mityczne dno które BTC ma osiągnąć. Jeśli chodzi o interwał czasowy związany z zakupowaniem BTC to również kwestia wygody i preferencji. Najważniejsze jest da mnie pokazanie, że akumulowanie oszczędności zwłaszcza w instrumencie jakim jest BTC może dać w perspektywie długoterminowej ( jak dla mnie od kilkunastu miesięcy do kilku lat) bardzo duże zyski nie tylko w postaci pieniędzy jak również uczy nawyków oszczędzania.( #InicjatorProcesuCywilizacyjnego i #PDK)

2. Dla wyjadaczy bitcoinowych którzy mają już mnóstwo BTC ale mogą z czystej ciekawości śledzić poczynania i efekty oszczędzania innych którzy będą wchodzić w temat małymi krokami.

3. By rozruszać trochę tą grupę czymś o czym mogę w miarę z sensem napisać

4 no i dla siebie bo chce przy okazji dzielić się swoimi przemyśleniami o takiej strategi oszczędnościowo/inwestycyjnej

Podsumowując w tym formacie będzie głównie pojawiać się  zestawienie ilości BTC i pln oraz relacji między nimi + plus jakies moje komentarze + #śmieszneKreski jak będę miał już dużo rekordów do zestawienia.Dajcie znać co o tym myślicie. Jeśli waszym zdaniem jest to zaśmiecanie grupy to również piszcie wtedy uwalę się na pizdę i nie będę zaśmiecał ;)