Rozwój sieci w Litecoinie staje się coraz bardziej dynamiczny. W chwili obecnej działa już ponad 100 aktywnych węzłów na co wskazują dane dostarczone przez 1ML

Po starcie LN dla Litecoina w 2018 rozbudowa sieci była stosunkowo powolna,  gdyż nie było pośpiechu w implementacji LN w Liteconie, początek roku 2019 to jednak czas dynamicznego rozwoju technologii LTC Lightning Network, która ma szanse zrewolucjonizować system mikropłatności w czasie rzeczywistym. 

Przewagą LTC LN jest skalowalność - łańcuch bloków 1 warstwy Litecoina jest odporny na przeciążenia, gdyż czas wydobycia bloku jest tutaj czterokrotnie szybszy co umożliwia przetworzenie 4 razy większej liczby transakcji niż w przypadku Bitcoina w tej samej jednostce czasu. 

Sieć LN nie jest jeszcze idealna i powoduje pewne trudności w konfiguracji, jednak wszystko zmierza we właściwym kierunku, postępy są widoczne gołym okiem. Modyfikacje w przestrzeni UX/UI oraz dodawanie kolejnych funkcjonalności w graficznym interfejsie ma otworzyć tę technologię także dla mniej technicznych użytkowników, którzy chcieliby osobiście przetestować LN. 

Litecon Fundation zaleca portfel Zap, który obsługuje technologię Lightning w Bitcoinie jak również Litecoinie - dostępny na desktop oraz iOS https://zap.jackmallers.com 

https://litecoin.com/en/news/litecoin-lightning-network-passes-100-nodes