Jak wiemy (lub nie) jeden z naszych kolegów postanowił opuścić Zapread, bo w sumie jest tu to samo co na Mirko. Być może, ale taka jest kolej rzeczy serwisów bez cenzury. W sensie oczywiście Zapread ma opcje cenzurowania, ale m00n powiedział, że nie będzie tego robił.

Z jednej strony każdy chce żyć sobie ze swoimi kolegami, rozmawiać o życiu i śmierci i wywalać osoby co sprawiają (naszym zdaniem) problemy. Z drugiej strony potencjalnie każdy ma prawo pisać. Nie ma tutaj dobrego złotego środka co pokazuje Sztim, w którym nie ma cenzury jako takiej (każdy może pisać) i zdarzają się różne kwiatki o których część osób wie - oprócz naturalnie fajnych wpisów zdarzają się (np. w stosunku do mnie) życzenie śmierci w piecu czy w ogóle stalkingu mojej osoby, by mnie zniszczyć (XD). Ludzie są często powaleni i pytanie czy powinni być izolowani.

Jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Dlatego moim zdaniem jeśli ktoś uważa, że bitcoin-poland jest słabe może zrobić lepszą grupę i wolny rynek wybierze. A dokładniej ludzie, którzy wybiorą jedną lub drugą stronę.

___

Wbrew pozorom Steem częściowo nauczył mnie być gruboskórnym. Tam systemy polityczne są na najwyższych stopniach, z jednej strony często zależało mi, by to się rozwijało prawidłowo - by dobre treści były wynagradzane i tak dalej, z drugiej się okazywało, że to tylko rąbanie ludzi w tyłek (w sensie ludzie rąbią innych - jak ktoś ma w dupie drugiego człowieka to może nawet dużo zarobi). W ogóle kurs jest tak krytyczny (w teorii, bo ciągle powyżej 0 satoshi xD) i nikt nie pisze. Hajs się skończył potężny, ludzie tworzą całe piramidy na których zarabiają, pojawiają się groźby, życzenia śmierci, zniszczenia ludzi ... tragedia.

Kiedyś gadałem z witnessem (i innymi ludźmi) czy w ogóle to się kiedyś skończy. Powiedział coś w stylu - jeśli coś mi się nie podoba, to powinienem dokupić Steem i rozwiązać problem. MSPANC. Tak więc kibicuję Zapreadowi, który wydaje się być systemem troszkę lepiej przemyślanym. Czy rozwiąże wszystkie problemy? Nie wiem. Może nastanie kolejny serwis, który będzie znacznie lepszy?!

Tutaj mój stary materiał